La Liga
Barcelona s "petardom" ispratila Betis, Pjanić zaigrao u finišu
Fudbaleri Barcelone upisali su treću ovosezonsku pobjedu u španskoj La Ligi nakon što su u susretu devetog kola s 5:2 savladali Betis.
07.11.2020. u 18:10

Katalonski tim u čijem početnom sastavu večeras nije bilo našeg Miralema Pjanića, ali ni kapitena Lionela Messija, poveo je u 22. minuti preko Dembelea kojem je asistirao Griezmann.

Upravo je Griezmann u 33. minuti promašio penal, a rezultat je na 1:1 izjednačio Sanabria u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela.

Ronald Koeman je već na startu drugog poluvremena na teren Nou Campa poslao Messija, a samo tri minute kasnije Griezmann se golom za 2:1 iskupio za promašeni penal.

Upravo je s bijele tačke u 61. minuti na 3:1 povisio Messi, nakon što je Betis prethodno ostao s deset igrača na terenu zbog isključenja Mandija.

Loren je samo nekoliko trenutaka nakon ulaska na terenu smanjio na 3:2, da bi golovima Messija u 82. i Pedrija u 90. Barca poslavila konačnih 5:2.

Miralem Pjanić je priliku dobio u samom finišu susreta kada je u 86. minuti zamijenio Sergija Busquetsa.

Golove s utakmice Barcelona - Betis pogledajte OVDJE.