Strijelac protiv Intera
Barcelonin wunderkind srušio rekord Lige prvaka star 22 godine
11.12.2019. u 12:07

Meč posljednjeg kola grupne faze Lige prvaka u grupi F između Intera i Barcelone pripao je gostima s 2:1.

Pobjednik u meču na stadionu "Giuseppe Meazza" odlučen je četiri minute prije kraja susreta, a strijelac za Baracelonu bio je mladi Ansu Fati, koji je samo minut ranije ušao na teren.

Fati je nakon asistencije Luisa Suareza matirao Handanovića udarcem sa nekih 17 mentara, što je bio prvjenac za mladog fudbalera u Ligi prvaka.

Fati je ovim golom postao najmlađi strijelac u historiji elitnog klupskog takmičenja, a sinoć je imao tačno 17 godina i 40 dana.

Najmlađi bosanskohercegovački strijelac u Ligi prvaka je Miralem Pjanić. Premijerni pogodak veznjak Juventusa postigao je 16. septembra 2009. godine i to za pobjedu Lyona nad Fiorentinom od 1:0.