Liga prvaka
Bayern zagorčao život Atleticu, Liverpool u osmini finala, drama u grupi B
Bayern je u derbiju grupe A remizirao kod Atletico Madrida o tako zakomplikovao situaciju ooči posljednjeg kola Lige prvaka.
01.12.2020. u 22:58

Dvoboj u Madridu okončan je rezultatom 1:1. Prvak Evrope je i prije ove utakmice imao osigurano prvo mjesto u grupi i plasman među 16 najboljih, dok je Atleticu bila potrebna pobjeda.

Španski predstavnik poveo je u 20. minuti preko Joao Felixa i prednost čuvao do finiša meča. Pet minuta prije kraja Muller je golom iz penala postavio konačnih 1:1.

Poredak: Bayern 13, Atletico Madrid 6, Salzburg 4, Lokomotiv Moskva 3

O drugom mjestu odlučivat će Atletico i Salzburg u međusobnom duelu.

Liverpool je pobjedom protiv Ajaxa rezultatom 1:0 potvrdio prvo mjesto u grupi D. Jedini gol na meču postigao je Jones u 58. minuti.

U drugom meču grupe danski Midtjylland je otkinuo bod Atalanti 1:1, što je veliko iznenađenje.

Poredak: Liverpool 12, Atalanta 8, Ajax 7, Midtjylland 0

Uzbudljivo je i u grupi B gdje je Inter uoči zadnjeg kola zahvaljujući pobjedi u Njemačkoj protiv Borussije Monchengladbach sa 3:2 sačuvao nadu da može do drugog mjesta.

Ranije je u ovoj grupi Shakhtar pobijedio Real sa 2:0.

U posljednjem kolu svi mogu proći dalje, a sastat će se Inter i Shakhtar, dok Real dočekuje Borussiju.

Poredak: Borussija 8, Shakhtar 7, Real 7, Inter 5

U grupi C dalje su prošli Manchester City i Porto, koji su večeras u Portugalu odigrali meč bez golova.

Marseille je pobijedio Olympiakos 2:1 i oba tima imaju po tri boda.