Ligue 2

Baždarević i Hadžibegić slavili protiv bivših timova, Demirović isključen

Objavljeno: 14.12.2018. u 21:51

Za Hadžibegića ovo je bila prva prvenstvena pobjeda otkako je 29. oktobra preuzeo tim

Prva prvenstvena pobjeda Hadžibegića na klupi Red Stara

Osam utakmica 18. kola francuske Ligue 1 odigrano je večeras. Sve utakmice počele su u terminu od 20 sati, a timovi koje predvode bh. stručnjaci upisali su pobjede.

U derbiju začelja Red Star, koji sa klupe predvodi naš Faruk Hadžibegić, zabilježio je tek treću ovosezonsku pobjedu. Ekipa nekadašnjeg selektora fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine savladala je sa 3:0 Sochaux, tim čiji je dres Hadžibegić nosio kao igrač.

Posljednjeplasirani tim Ligue 2 poveo je u 44. minuti pogotkom Fauchera. Posao Hadžibegiću i njegovim izabranicima olakšao je bh. reprezentativac i napadač Sochauxa Ermedin Demirović koji je u 54. minuti nakon jednog žestokog starta zaradio direktan crveni karton.

U 68. minuti Diallo je udvostručio prednost domaćina, a da je rezultat neće mijenjati u korist gostiju bilo je jasno kada je Sochaux ostao s devet igrača na terenu nakon isključenja Verdona. Konačnih 3:0 postavio je Tomas u 88. minuti. Za Hadžibegića ovo je bila prva prvenstvena pobjeda otkako je 29. oktobra preuzeo tim.

Za razliku od Hadžibegovića, njegovom nekadašnjem saigraču i reprezentativnom kolegi Mehmedu Baždareviću ide mnogo bolje. Mešin Pariz večeras je slavio u gostima kod Grenoblea s 1:0.

Baždarević je u gostim kod petoplasiranog tima Ligue 2 stigao zahvaljujući pogotku Wamangituke iz 32. minute meča.

Izvor:   Faktor

Faktor pratite putem aplikacija za Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook i Twitter. Zabranjeno je prenošenje sadržaja bez odobrenja redakcije. Kontaktirajte nas na [email protected]