Bh. derbi u Drugoj ABA ligi: Bosna tricama u Skenderiji uništila Zrinjski

objavljeno: 11.01.2018. u 19:29

Četvrtu ovosezonsku pobjede u Drugoj ABA ligi košarkaši sarajevske Bosne izborili su preddomaćom publikom u Skenderiji gdje su sa 80:59 savladali Zrinjski.

Tek u uvodnim minutama susreta Plemići su vodili i uspijevali držati egal, ali je prvih deset minuta okončano s 26:17 za domaći sastav.

Odličan šut za tri poena iz prve dionice košarkaši Bosne zadržali su i u drugoj četvrtini. Studenti su za tri poena šutirali 9 do 16, što jasno opisiju 18 poena viška nakon prvog poluvremena (50:32).

I nastavak je donio odličnu igru Bosne, a gosti su nastojali nešto bržim rješavanjem napada smanje prednost. Upravo takva igra dozvolila je Bosni da u trećoj četvrtini dodato poveća svoju prednost (70:47).

Posljednjkih deset minuta bile su itekako neefikasne, a utakmica je na kraju okončana rezultatom 80:59, što je najuvjerljiviji trijumf Studenata u ovoj sezoni ABA lige 2.

Najefikasniji na večerašnjem susretu u redovima nekadašnjeg prvaka Evrope bio je Hanner sa 23 poena, uz 13 skokova. Knežević je zabio 12, a Bradford 10 poena. Igrutinović je bio najbolji u redovima Zrinjskog sa 14 poena..