Kuglice odlučile

Bh. klubovi saznali rivale u prvom pretkolu Evropske lige

Objavljeno: 18.06.2019. u 15:44

Kuglice su odlučile da će viceprvak naše zemlje, mostarski Zrinjski, će igrati protiv Akademije Pandev iz Sjeverne Makedonije

FOTO: Fena

Tri predstavnika Bosne i Hercegovine u prvom pretkolu kvalifikacija za Evropsku ligu saznali su svoje protivnike.

Kuglice su odlučile da će viceprvak naše zemlje, mostarski Zrinjski, će igrati protiv Akademije Pandev iz Sjeverne Makedonije, dok će se Široki Brijeg za plasman u drugo pretkolo boriti protiv kazahstanskog Kairat Almatyja što baš i nije lagan žrijeb.

Radnik iz Bijeljine za protivnika u prvom pretkolu dobio je ekipu Spartak Trnave, tima koji je u prošloj sezoni igrao u grupnoj fazi Evropske lige.

Zanimljivo da je tim iz Trnave i u prošloj sezoni gostovao u BiH, a tada je u dvije utakmice kvalifikacija za Ligu prvaka eliminisao Zrinjski.

Prve utakmice na rasporedu su 11. jula, dok će se uzvratni dueli igrati sedam dana kasnije.

Grupa 1
Malmö (SWE) - Ballymena (NIR)/NSÍ (FRO)
Connah's Quay Nomads (WAL) - Kilmarnock (SCO)
Breidablik (ISL) - Vaduz (LIE)
Brann (NOR) - Shamrock Rovers (IRL)
Vitebsk (BLR) - KuPS Kuopio (FIN)

Grupa 2
Ordabasy Shymkent (KAZ) - Torpedo Kutaisi (GEO)
Sant Julià (AND)/Europa (GIB) - Legia (POL)
Gzira United (MLT) - Hajduk Split (CRO)
Radnicki Niš (SRB) - Flora (EST)
CSKA Sofia (BUL) - Titograd (MNE)

Grupa 3
Maccabi Haifa (ISR) - Mura (SVN)
Debrecen (HUN) - Kukësi (ALB)
Jeunesse Esch (LUX) - Tobol Kostanay (KAZ)
FCSB (ROU) - Milsami Orhei (MDA)
Čukarički (SRB) - Banants (ARM)

Grupa 4
Crusaders (NIR) - B36 (FRO)
Inter Turku (FIN) - Brøndby (DEN)
Prishtina (KOS)/St Joseph's (GIB) - Rangers (SCO)
Cork (IRL) - Progrès Niederkorn (LUX)/Cardiff Metropolitan University (WAL)
Molde (NOR) - KR (ISL)

Grupa 5
Levski Sofia (BUL) - Ružomberok (SVK)
Akademija Pandev (MKD) - Zrinjski (BIH)
FK Zeta (MNE) - Fehérvár (HUN)
Shakhtyor Soligorsk (BLR) - Hibernians (MLT)
Neftçi (AZE) - Speranta Nisporeni (MDA)

Grupa 6
Olimpija Ljubljana (SVN) - Rīgas FS (LVA)
Budapest Honvéd (HUN) - Žalgiris Vilnius (LTU)
Radnik Bijeljina (BIH) - Spartak Trnava (SVK)
Fola Esch (LUX) - Chikhura Sachkhere (GEO)
Alashkert (ARM) - Makedonija Skopje (MKD)

Grupa 7
Dinamo Tbilisi (GEO) - La Fiorita (SMR)/Engordany (AND)
Široki Brijeg (BIH) - Kairat Almaty (KAZ)
Kauno Žalgiris (LTU) - Apollon Limassol (CYP)
Ventspils (LVA) - Teuta (ALB)
Cracovia Kraków (POL) - DAC 1904 Dunajská Streda (SVK)

Grupa 8
Stjarnan (ISL) - Levadia Tallinn (EST)
Barry Town (WAL)/Cliftonville (NIR) - Haugesund (NOR)
Riteriai (LTU) - KÍ (FRO)/Tre Fiori (SMR)
Dinamo Minsk (BLR) - Liepāja (LVA)
Norrköping (SWE) - Saint Patrick's (IRL)
Aberdeen (SCO) - RoPS Rovaniemi (FIN)

Grupa 9
Domžale (SVN) - Balzan (MLT)
Laçi (ALB) - Hapoel Beer-Sheva (ISR)
Budućnost Podgorica (MNE) - Narva Trans (EST)
Sabail (AZE) - U Craiova 1948 (ROU)
Pyunik (ARM) - Shkupi (MKD)
AEK Larnaca (CYP) - Petrocub-Hincesti (MDA)

Faktor pratite putem aplikacija za Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook i Twitter. Zabranjeno je prenošenje sadržaja bez odobrenja redakcije. Kontaktirajte nas na [email protected]

Vezani članci

Iz kategorije