Eurobasket
BiH u trileru izgubila od Slovenki i ostala bez direktnog plasmana u četvrtfinale
Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine nije se uspjela direktno plasirati u četvrtfinale Eurobasketa.
20.06.2021. u 13:57

Košarkašice BiH su u posljednjem kolu grupe C poražene od Slovenije rezultatom 91:81 tako da će već sutra u kvalifikacijama za četvrtfinale igrati protiv Češke ili Hrvatske.

Izabranice Gorana Loje osigurale su drugo mjesto u grupi C s dvije pobjede i jednim porazom. Slovenija će čekati ishod duela Belgija - Turska nakon kojeg može biti prva i direktno se plasirati u četvrtfinale, ali i treća.

BiH je prvu četvrtinu dobila rezultatom 25:23, a istakla se Marica Gajić sa 10 poena.

Slovenke su na početku druge četvrtine napravile seriju 15:0 i stigle do vodstva 25:38. BiH je bez poena bila 4,5 minute, a crnu seriju je trojkom prekinula Gajić. Do odlaska na odmor prednost Slovenki narasla je na 17 poena (54:37)

Treću četvrtinu BiH je uspjela dobiti 21:20, ali to je bilo dovoljno samo da se u posljednjih 10 minuta igre uđe sa 16 poena deficita. Slovenija je imala i 25 poena prednosti.

Osam minuta do kraja BiH je došla na minus 10 (64:74), a tri i po minute do kraja Jones je pogodila trojku i dovela Zmajice na minus četiri (80:76).

Minut prije kraja Slovenija je imala pet poena prednosti - 86:81. Imala je BiH nekoliko pokušaja da se primakne i dođe do poravnanja, ali nije uspjela.

Marica Gajić postigla je 28 poena, uz 11 skokova. Šut iz igre imala je 10 od 11, za tri poena pet od pet. Jonquel Jones je postigla 24 poena, uz 10 skokova.