Njemačka
Bizaran crveni: Golman udario protivnika šakom u međunožje
Dok je Gordon slavio izjednačujući gol, frustrirani Zieler je pokušao rukom izbaciti loptu van terena,
27.10.2019. u 14:22

Karlsruher i Hannover odigrali su fantastičan meč u 11. kolu njemačke Cvajte, koji je okončan remijem 3:3.

Poveli su gosti golom Weydanta u 6. minuti, a Hannover je dvije minute kasnije golom iz penala poravnao preko Wanitzeka. Do novog vodstva gosti stižu u 43. minuti. Ovoga puta penal je dosuđen za Hannover, a egzekutor je bio Ducksch.

Rezultat se nije mijenjao do 76. minute, a onda Gordon donosi Karlsruheru poravnanje.

Weydant u trećoj minuti nadoknade pogađa za 2:3 i činilo se da će Hannover odnijeti puni plijen. Međutim Gordon drugim golom na meču u petoj minuti nadoknade postavlja konačnih 3:3.

I to nije bilo sve. Gosti su do kraja ostali i bez golmana Zielera. On je zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton na bizaran način.

Dok je Gordon slavio izjednačujući gol, frustrirani Zieler je pokušao rukom izbaciti loptu van terena, međutim šakom je snažno udario igrača Karlsruhera i to u međunožje.

Dok se Gordon previjao od bolova, sudija je golmana poslao u svlačionicu.