PLBiH, 24. kolo
Borac na Tušnju ispustio 0:2, Kuzmanović šokirao Banjalučane
Fudbaleri Borca ostali su bez pobjede na gostovanju kod Tuzla City u prvom meču 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine iako su imali dva gola prednosti.
31.03.2023. u 19:54

Banjalučani su na Tušnju vodili sa 2:0, ali je meč završen rezultatom 2:2.

Tuzlaci su bili bolji u većem dijelu prvog poluvremena, ali su na pauzu otišli u rezultatskom deficitu.

Najagilnijih u redovima domaćina bio je Subašić, koji je imao nekoliko pokušaja, ali nije bio precizan. Onda kada bi pogodio okvir gola, tu je bio golman Ćetković.

U 30. minuti bilježimo sporni detalj. Domaći su tražili penal nakon što je lopta u ruku pogodila Lagundžića. Ipak, sudija Kesić se nije oglasio, a to je bio okidač navijačima koji su iz svega glasa zagrmili "lopovi, lopovi"!

Borac je poveo u 38. minuti majstorijom Momčila Mrkaića. Primio je loptu na prsu, oslobodio se svojih čuvara i matirao Fejzića.

Mogao je Kesić u 50. minuti dosuditi jedanaesterac i za Borac, ali se nije oglasio nakon što je lopta pogodila u ruku jednog igrača domaćih.

Minut kasnije prijeti Pantelić, no Ćetković brani njegov pokušaj.

U 65. minuti Kulašin je mogao udvostručiti prednosti, ali je promašio iz izgledne situacije. Ipak, minut kasnije bilo je 0:2.

Ninković je ubacio nakon prekida, a rezervista Jovo Lukić glavom je pogodio za novo slavlje gostiju.

U 72. minuti Mesić je dosudio jedanaesterac za Tuzlake, kojeg je u gol pretvorio Kuzmanović.

Isti igrač šokirao je Banjalučane u sudijskoj nadoknadi kada je majstorskim golom pogodio za 2:2.