Borac u drugom dijelu slomio Posušje, Vranješ opet nezadovoljan zbog izmjene
Aktuelni prvak Bosne i Hercegovine, banjalučki Borac, stigao je do pete pobjede u ovoj sezoni Premijer lige nakon što je na svom terenu sa 2:0 savladao Posušje.
31.10.2021. u 18:57

VEZANI TEKST - Kriza u Borcu: Zašto je Stojan Vranješ razbio telefon nakon izmjene?

Prvo poluvrijeme u kojem je Borca imao jalovu inicijativu koju nije uspijevao materijalizovati na pravi način završeno je bez golova, a goste je već na startu utakmice poremetila povreda Miletića kojeg je u četvrtoj minuti zamijenio Brekalo.

U drugom poluvremenu Banjalučani su krenuli dosta ofanzivnije ka golu Baćka, koji je sve do 67. minuti prkosio domaćim fudbalerima, kada je Lukić pogodio za vodstvo Borca.

Na 2:0 povisio je Moraitis nakon asistencije Zakarića u 83. minuti susreta, da bi Vušurović u sudijskoj nadoknadi postavio konačnih 3:0.

Vrijedi spomenuti detalje iz 71. minute kada je kada je igru napustio kapiten Borca Stojan Vranješ, koji opet nije bio sretan zbog činjenice da ga Nemanja Miljanović povlači sa terena, što se moglo vidjeti i na njegovoj reakciji prilikom izmjene.

Prvake BiH u narednom kolu očekuje gostovanje kod Zrinjskog, dok će Posušje ugostiti Tuzla City.