Briljirao Zajmović, eurogol Halilovića: Velež u Gabeli razbio Tuzla City
Fudbaleri Veleža vratili su se na pobjednički kolosijek, nakon tri meča u kojima nisu trijumfovali.
05.09.2022. u 18:56

Velež je u devetom kolu Premijer lige u Gabeli potopio Tuzla City sa 4:0 i došao do druge pobjede u sezoni.

Sjajno je duel u Gabeli krenuo za Rođene, jer već u trećoj minuti je Zajmović iz penala matirao Fejzića za prednost Mostaraca.

Mreže su do kraja prvog dijela mirovale, a samo što je počeo drugi dio, u 48. minuti igre Zajmovič ponovo pogađa mrežu Cityja za 2:0.

U nastavku Rođeni nisu dozvolili Tuzla Cityju da se eventualnim pogotkom vrati u igru, a kako je vrijeme odmicalo Velež je imao i sve više prostora u napadu.

U 82. minuti za 3:0 pogodio je rezervista Haskić, a tri minute poslije efektno je pogodio Halilović i postigao svoj prvi gol u dresu Mostaraca za konačnih 4:0.

Velež ima devet bodova iz sedam mečeva, a Tuzla City iz jednakog broja odigranih utakmica skupio je 13 bodova.