Bundesliga
Brodolom Herthe nakon izlaska Vedada Ibiševića
Fudbaleri Herthe danas su doživjeli 13. ovosezonski poraz nakon što ih je na domaćem terenu s 4:1 nadigrao Eintracht.
13.06.2020. u 17:27

Tim iz Frankfurta do tri boda stigao je nakon preokreta koji je kreirao u drugom poluvremenu.

Poslije prvih 45 minuta Stara dama iz Berlina imala je vodstvo od 24. minute kada je Piatek zatresao mrežu gostiju.

Ipak, poslije crvenog kartona Boyate u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, Bruno Labbadia je već na poluvremenu u svlačionici ostavio iskusnog Vedada Ibiševića.

Odbrana Herthe u nastavku utakmice kao da nije ni postojala. Silva je u 51. minuti asitirao Dostu za 1:1, da bi u 62. minuti pogodio za totalni preokret.

NDicka je u 68. povisio na 3:1 za goste, da bi sjajnu partiju danas Silva krunisao golom za konačnih 4:1.

Heroj u pobjedi Borussije Dortmund izborenoj u petoj minuti sudijske nadoknade bio je Erlin Braut Haaland, koji je postigao gol u posljednjim trenucima meča.