Počela NBA sezona
Brooklyn razbio Golden State, prvak se okliznuo u velikom derbiju
Košarkaši Brooklyn Netsa uvjerljivo su sa 125:99 svladali Golden State Warriorse u svom Barclays Centeru na otvaranju nove, 75. NBA sezone.
23.12.2020. u 09:04

Ekipa pod vodstvom Stevea Nasha je na pogon Kyrieja Irvinga i Kevina Duranta već u prvoj četvrtini razbila Golden State ubacivši 40 poena (40:25), a potom je iz četvrtine u četvrtinu prednost domaće ekipe rasla do najvećih 38 poena prednosti.

Već tri minute prije kraja treće četvrtine Netsi su imali prednost od 35 poena (95:60) pa si je Nash mogao dopustiti zadnjih 15 minuta utakmice odigrati bez svojih najboljih igrača.

Kyrie Irving je svih 26 poena ubacio u prvom poluvremenu, a uz to je imao po četiri skoka i asistencije. Kevin Durant je završio dvoboj sa 22 poena, pet skokova te po tri asistencije i osvojene lopte. Treći strijelac tima bio je Caris LeVert sa 20 koševa.

Stephen Curry je za Golden State postigao 20 poena, ali uz loš šut (7/21) te podijelio deset asistencija. Drugi izbor ovogodišnjeg drafta, centar Warriorsa James Wiseman ubacio je 19 poena uz šest skokova.

U derbiju Los Angelesa Clippersi su porazili aktuelne prvaka Lakerse 116:109. Paul George je sa 33 poena vodio Clipperse do trijumfa, a 26 je ubacio Kawhi Leonard. Lebron James bio je najbolji kod Lakersa sa 22 poena, ali sa čak deset promašenih šuteva (7/17).