(Ne)namjerno
Brutalan start: Fudbaler u Saudijskoj Arabiji "nokautirao" slovačkog sudiju
31.12.2019. u 08:09

Slovački sudija Ivan Kruzliak neće po dobrom pamtiti kraj 2019. godine. Arbitar sa FIFA značkom, koji sudi u Saudijskoj Arabiji, brutalno je "nokautiran" tokom meča 10. kola između Al-Hilal Riyadha i Al-Adalha.

Domaći su slavili sa uvjerljivih 7:0, a meč će ostati upamćen po nesvakidašnjoj sceni iz drugog poluvremena.

Fudbaler Al-Adalha, očito nije mogao podnijeti loše izdanje svoga tima, koji je u tom trenutku gubio 0:5, pa je doslovno patosirao Kruzliaka, koji je ostao ležati na terenu.

Senegalski defanzivac Ass Mandaw Sy krenuo je u kontru i na putu ka protivničkog golu srušio i sudiju. Kruzliaku se nekoliko minuta ukazivala pomoć, nakon čega je utakmicu priveo kraju.