EuroCup
Budućnost izgubila, navijači vrijeđali igrače: Atić među najboljima, ali je promašio šut za pobjedu
Košarkaši podgoričke Budućnosti poraženi su na svom parketu od francuskog Burgosa rezultatom 73:75 i tako ostali na minimalnim šansama da izbore osminu finala EuroCupa.
30.03.2022. u 21:51

Presudila je treća četvrtina. Dionica je to igre u kojoj je Budućnost imala plus 11 (52:41), a na kraju četvrtine gosti su taj zaostatak pretvorili u plus pet (55:60), a na početku četvrte otišli i na plus 11 (55:66).

Uzbudljivo je bilo do samog kraja. Domaći tim se uspio razbuditi, vratiti u igru čak i povesti rezultatom 69:68, ali Burgos je u završnici bio spretniji i sretniji slavivši 73:75.

Imala je Budućnost priliku za preokret. U posljednjem napadu su Edin Atić i Kendrick Perry promašili trojke za pobjedu.

Atić je sa 13 poena i osam skokova bio jedan od najboljih u crnogorskom timu.

Nakon što je meč okončan, uslijedili su zvižduci s tribina i ružne riječi ka igračima Budućnosti, čak i kada su pozdravljali navijače.