Bundesliga: Bičakčić strijelac za Hoffenheim, Dortmund prikovan za dno (VIDEO)

objavljeno: 04.02.2015. u 22:05

Naš Ervin Bičakčić postigao je večeras svoj prvi gol za Hoffenheim u Bundesligi.

Naš stoper bio je precizan u susretu 19. kola, u kojem je gostujući Werder odnio sva tri boda nakon pobjede razultatom 2:1.

Werder je poveo već u 8. minuti preko Di Santa, a Bičakčić poravnava u 34. minutu. Bargfrede je na startu drugog poluvremena donio odlučujuću prednost gostima.

Sejad Salihović i Izet Hajrović počeli su meč na klupama Hoffenheima, odnosno Werdera. Hajrović je dobio priliku da igra tek u 89. minutu utakmice.

Köln i Stuttgart odigrali su bez golova, a naš Vedad Ibišević bio je na klupi gostiju do 87. minute.

HSV je golovima Van der Vaarta, Jansena i Stiebera slavio kao gost protiv Paderborna.

Leverkusen, za koji nije igrao Spahić, kao gost savladao je Herthu golom Kiesslinga.

Borussija Dortmund poražena je ponovo, ovog puta kod kuće. Sva tri boda odnio je Augsburg, koji je slavio golom Bobadille iz 50. minute. Iako su gosti od 64. minute igrali s igračem manje, Borussija nije bila u stanju postići barem izjednačujući pogodak.

Borussija Dortmund posljednja je na tabeli sa samo 16 osvojenih bodova.