Na "plus 13"
Četiri kola prije kraja: Pioniri Željezničara prvaci Bosne i Hercegovine
Pioniri sarajevskog Željezničara prvaci su Bosne i Hercegovine u fudbalu.
28.04.2021. u 17:26

Plavi sa Grbavice šampionski naslov osigurali su četiri kola prije kraja nakon što su danas, u zaostalom meču 2. kola, na domaćem terenu savladali Zrinjski sa 2:1.

Izabranici trenera Admira Dervišija imaju 13 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirano Sarajevo, koje ni teoretski ne mogu stići Plave.

Današnji duel protiv Plemića odlučen je već u prvom poluvremenu. Domaći su golovima Zlatana Zeničanina (5) i Farisa Kulovca (35) stigli do dva gola prednosti, koje su sačuvali u nastavku meča.

Zrinjski je poraz ublažio golom Borne Filipovića u 41. minuti, a gosti su deset minuta kasnije imali veliku priliku da izjednače. Dosuđen je jedanaesterac, ali Manuel-Adrian Perić nije uspio matirati golmana Stijepića.