Australian Open
Četiri sata borbe u finalu punom preokreta: Đoković odbranio titulu u Melbourneu
Novak Đoković odbranio je titulu na Australian Openu, nakon što je u pet setova rezultatom 3:2 (4:6, 6:3, 6:2, 3:6, 6:4) savladao Austrijanca Dominica Thiema.
02.02.2020. u 13:47

Đoković je sjajno otvorio prvi set i već na startu poveo sa 2:0. Thiem se probudio u sedmom gemu i oduzeo servis Đokoviću za 4:3 a potom odservirao za 4:4, iako se tokom cijelog seta mnogo mučio na svoj servis.

Prvi reket svijeta je, ipak, do kraja napravio još jedan break i slavio u prvom setu 6:4.

Đoković je bio superiorniji u prvom, a Thiem u drugom setu. Tako je Austrijanac uzvartio teniseru iz Srbije i slavio sa 6:4, izjednačivši rezultat na 1:1.

Kao da je osvojeni set dao krila Thiemu pa je u trećem potpuno razbio današnjeg rivala sa 6:2, za 2:1 u setovima.

Činilo se da je Thiem pred pobjedom, ali je Đoković u nastavku meča posegnuo za svojim najjačim oružjem, a to je psihička snaga. Zaigrao je svoj tenis. Prvo je izjednačio na 2:2 tako što je set dobio sa 6:3 u gemovima, da bi u posljednjem trijumfovao 6:4.

Današnje super-finale trajalo je četiri sata.

Đoković je osmi put pobjednik Australian Opena. U finalima ima stopostotan učinak, što je sjajan niz, a stigao je do ukupno 17. Grand Slama u karijeri.

Thiem je izgubio svoje treće Grand Slam finale i još će sačekati na prvu titulu.