Autobiografija
Chiellini o porazu od Reala u finalu LP: Mandžukić i Pjanić jedva su hodali
Umor i iscrpljenost su uzrok poraza Juventusa od Real Madrida u finalu Lige prvaka 2017. godine, smatra defanzivac Stare dame Giorgio Chiellini.
25.05.2020. u 20:45

Real je slavio sa 4:1. Ronaldo je načeo mrežu Juventusa u 20. minuti, a Mandžukić je donio poravnanje italijanskom predstavniku sedam minuta kasnije. Rezultat 1:1 bio je i ishod prvog dijela meča.

U drugom dijelu Kraljevu su postigli tri gola (Casemiro 61', Ronaldo 64' i Asensio 90').

Mnogo toga je ispričano o tom finalu, naročito što je Juventus za razliku od prvog, u drugom poluvremenu izgledao neprepoznatljivo. Govorilo se i o navodnim sukobima u svlačionici.

- Ništa se spektakularno na poluvremenu nije dogodilo. Izgubili smo jer smo bili iscrpljeni. Umorni smo bili nakon prvog dijela. Mandžukić je jedva hdao, Pjanić, isto. Ostali smo bez daha - napisao je Chiellini u autobiografiji "Io Giorgio".