ABA liga
Cibona nakon produžetaka bolja od Mege, odlična partija Gegića
Košarkaši Cibone su u utakmici drugog kola ABA nakon produžetaka slavili protiv Mege sa 89:84.
04.10.2021. u 21:43

Izabranici Vladimira Jovanovića (isto ime i prezime ima i trener tima iz Beograda) nisu krenuli najbolje, gubili su čak i 16 razlike, a na poluvremenu se otišlo s "plus 14" za Megu (47:33).

Vukovi su se probudili u nastavku, pa su prvo vodstvo imali krajem četvrte četvrtine kada je Gnjidić ubacio za 74:72. U posljednjih par sekundi Smith je imao šut za pobjedu Mege, no nije pogodio.

U završnih pet minuta produžetka Cibona je bila spretnija i slavila 89:84.

Najbolji kod Cibone su bili Reuvers sa 24 poena i 13 skokova, te Argentinac Vildoza s 23 poena, a dobru partiju odigrao je i bh. reprezentativac Amar Gegić koji je ubacio 15 poena.

Kod Mege je najefikasniji bio Boriša Simanić s 21 poenom i devet skokova.

U narednom kolu Cibona očekuje gostovanje kod posljednjeplasiranog Zadra, dok će Mega igrati na domaćem terenu protiv Krke.