Derbi opravdao očekivanja: Košarkaši Bosne u Skenderiji srušili Široki

objavljeno: 09.01.2018. u 20:02

Košarkaši sarajevske Bonse Royal ostvarili su pobjedu u 12. kolu prvenstva Bosne i Hercegovine. Studenti su pred domaćim navijačima savladali Široki sa 78:70 i tako stigli do devete pobjede u domaćem prvenstvu.

Derbi je opravdao epitet, a pobjednik je odlučen u posljednjoj četvrtini, kada su Studenti slomili otpor gostiju.

Bosna je prvu četvrtinu riješila je u svoju korist (23:14), ali je do poluvremena izgubila prednost. Širokobriježani su u drugom periodu uspjeli preokrenuti rezultat i na odmor su otišli s pola koša prednosti (37:38).

Neizvjesno je bilo i u trećoj četvrtini koja je pripala Bosni (18:17), pa se u posljednjih deset minuta ušli pri rezultatu 55:55.

Studenti su na otvaranju četvrte dionice napravili seriju 9:1 i čini se da je to i presudilo, bez obzira na to što su se gosti uspjevali vratiti i na dva poena zaostatka.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Knežević s 22 poena i četiri asistencije, dok je Rhashaad Hanner ostvario double-double učinak (15 poena, 15 skokova).

Kod gostiju, bolji od ostalih bili su Dario i Mateo Drežnjak koji su ubacili po 14 poena.