Liga prvaka
Di Maria spasio PSG, "poker" Liverpoola i Borussije
24.10.2018. u 23:03

Utakmicama u grupama A, B, C i D kompletirano je treće kolo UEFA Lige prvaka.

U jednom od najzanimljivijih susreta večerašnjeg programa PSG i Napoli su remizirali na Parku prinčeva rezultatom 2:2.

Prvo je Insigne u 29. minuti doveo Napoli u vodstvo, da bi u 61. Rui autogolom izjednačio na 1:1. Za novo vodstvo gostiju iz Napulja pogodio je Mertens u 77. minuti. Konačnih 2:2 postavio je Di Maria u trećoj minuti nadoknade.

U istoj grupi (C) Liverpool je savladao Crvenu zvezdu sa 4:0. Dva gola postigao je Salah, a pogađali su još Firmino i Mane.

Jasno je da će se grupi C do samoga kraja voditi velika borba za prva dva mjesta između, Liverpoola, Napolija i PSG-a. Liverpool ima šest, Napoli pet, a PSG četiri boda.

Barcelona je stigla do treće pobjede u grupi B. Katalonci su večeras bez povrijeđenog Lea Messija na Nou Campu sa 2:0 savladali Inter. Pogađali su Rafinha i Alba. Ranije su PSV i Tottenham podijelili bodove (2:2). Barca na kontu ima devet bodova, Inter šest, a PSV i Tottenham po bod.

Treću pobjedu upisala je i Borussija Dortmund. Milioneri su na Westfalenu deklasirali Atletico Madrid sa 4:0. Club Brugge i Monaco su remizirali rezultatom 1:1.

U susretu grupe D između Galatasaraya i Schalkea nije bilo golova, dok je Porto u Moskvi savladao Lokomotiv sa 3:1.