Poznat kao prgav
Diego Costa pogodak posvetio kolegici koja vodi tešku bitku
Duel između Athletic Bilbaa i Atletico Madrida završen je bez pobjednika, a rezultat je na kraju glasio 1:1.
14.06.2020. u 17:32

Osam minuta prije kraja prvog dijela Iker Muniain je doveo ekipu iz Baskije u vodstvo, da bi samo dvije minute kasnije Diego Costa poravnao rezultat.

Brazilski napadač sa španskim pasošem, koji je poznat kao težak i prgav karakter, pogodak je proslavio nakon što je s klupe Jorgandžija uzeo dres s brojem 14, a koji nosi Virginia Torrecilla, fudbalerka koja nastupa za ženski tim Atletica.

Ona je u maju ove godine operisala tumor na mozgu, a klupski kolega joj je očito na ovaj način želio odati poštovanja i biti podrška u borbi za ozdravljenje.

Na kraju vrijedi spomenuti da je Kenan Kodro priliku za igru u ovom susretu dobio tek u sudijskoj nadoknadi.