Krunić na klupi
Dijamant pokrenuo Vučicu protiv Milana, Roma konačno slavila
27.10.2019. u 19:54

Roma je poslije četiri vezana remija u svim takmičenjima, konačno upisala trijumf. Vučica je u derbiju 9. kola Serie A trijumfovala na Olimpicu protiv Milana rezultatom 2:1.

Roma je bila nevidljiva na terenu sve do 38. minute, a onda je kapiten Edin Džeko pogotkom pokrenuo svoj tim. Bh. napadač je ostao sam na drugoj stativi. Takve situacije Dijamant ne propušta i glavom je poslao loptu pod prečku za vodstvo Rome od 1:0.

Za Džeku je ovo bio peti gol ove sezone u Serie A, a treći glavom, po čemu je lider u italijanskoj eliti.

Milan je s(p)retno stigao do izjednačenja u 55. minuti. Šutirao je Hernandez, lopta je na putu prema golu zakačila jednog od igrača Rome i promijenila pravac, a Lopez je bio nemoćan.

Radost Rossonera trajalo je svega tri minute. Mladi Zaniolo je izbio sam pred Donnarummu i rutinski pogodio za 2:1.

Rade Krunić kod Milana nije ulazio u igru.

Milan je ostao na deset bodova i zauzima 12. mjesto na tabeli. Ovo je za italijanskog velikana čak peti poraz u sezoni. Roma je uknjižila četvrtu pobbjedu i sa 16 bodova je peti tim prvenstva.

Utakmice 10. kola Serie A igraju se već sredinom naredne sedmice.