Zmajevi vode
Dijamant zasjao na svojoj Grbavici, sumnjiva odluka linijskog sudije
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine od 27. minute susreta vodi sa 1:0 protiv Sjeverne Irske u meču Lige nacija
15.10.2018. u 21:18

Strijelac za vodstvo Zmajeva bio je kapiten naše selekcije Edin Džeko. Prethodno je Edin Višća iskoristio grešku gostujuće odbrane, ukrao je loptu, a potom uposlio Dijamanta koji je rutinski pogodio za 1:0. Bio je to ukupno 54. pogodak našeg najboljeg napadača u nacionalnom dresu.

Samo dvije minute kasnije ponovo se zatresla mreža gostiju. Opet je strijelac bio naš kapiten poslije sjajnog proigravanja Miralema Pjanića, ali je linijski sudija poništio pogodak koji je Džeko završio sjajnim volej udarcem, i to zbog ofsajd pozicije, koja to očito nije bila. Uostalom, procijenite sami: