Roland Garros
Đoković šokiran: Pogledajte nevjerovatan poen Alcaraza
Carlos Alcaraz i Novak Đoković igraju polufinalni meč Roland Garrosa. Prvi set otišao je na stranu Đokovića a u drugom setu trenutno je rezultat 5:4 za mladog Španca.
09.06.2023. u 16:52

Susret dvojice vrhunskih igrača obiluje i krasnim potezima, a vjerojatno najljepši u dosadašnjem dijelu meča potpisao je Špaanac

U trećem gemu drugog seta Đoković je odradio dobar napad i činilo se da će osvojiti poen kada je bekendom poslao dugu loptu prema servis-crti svog protivnika. Alcaraz je u tim trenucima bio na mreži i izgledalo je da je svladan, no onda je uslijedio sjajan udarac.

Španski teniser je stigao lopticu i prije no što je ona udarila o zemlju, uspio je pogoditi reketom iz naizgled nemoguće pozicije da bi ugrozio Đokovića. Ipak, udarac je bio savršen i Alcaraz je osvojio poen. Đoković se mogao samo osmjehnuti i zapljeskati.