Tragikomičan pokušaj
Došao umjesto Džeke: Španac se sinoć osramotio, trener Juventusa ljut kao ris
Juventus i Atalanta podijelili su bodove u derbiju 12. kola Serie A.
17.12.2020. u 08:52

Meč u Torinu završio je rezultatom 1:1, a po jedan gol vidjeli smo u prvom i drugom poluvremenu.

Domaće je u vodstvo doveo Federico Chiesa u 29, a za goste je pogodio Remo Freuler u 57. minuti.

Meč je obilježio nevjerovatan promašaj napadača Alvara Morate, koji je ljetos stigao u Juve umjesto našeg Edina Džeke. Španac se sinoć nije proslavio, a nevjerovatno je šta je promašio u 12. minuti.

Prvo je umjesto da šutira dodao loptu Ronaldu, kojemu je lopta išla malo iza leđa pa ju je jedva vratio do Morate, a onda je Španac pokušao zabiti petom, ali to je završilo tragikomičnim pokušajem.

Zbog toga je trener Juventusa Andrea Pirlo bio ljut kao ris.

- To me baš jako razljutilo. To je nešto što sebi ne možemo priuštiti. Te prilike mogu kanalizirati utakmicu na određen način. Moraš imati lucidnost da bi donio pravi izbor, a ovdje toga nije bilo - rekao je Pirlo nakon utakmice.

Zanimljivo, Pirlo nije kritikovao Cristiana Ronalda, koji je promašio penal u 61. minuti.

- Šteta, no takve stvari se mogu dogoditi - kazao je strateg Stare dame.

Juventus je nakon 12 odigranih utakmice u Serie A na četvrtoj poziciji sa 24 boda - šest pobjeda i šest remija.