Dramatičan kraj Južnoameričke lige prvaka: River srušio Bocu i osvojio titulu

Objavljeno: 09.12.2018. u 23:05

Boca povela u finišu prvog poluvremena, River slavio poslije produžetaka

River Plate četvrti put u klupskoj historiji osvojio je Copa Libertadores.

River Plate je u finalnom dvomeču bio bolji od ljutog rivala Boce Juniors i to nakon produžetaka na Santiago Bernabeu stadionu u Madridu. Duel je okončan rezultatom 3:1.

Regularnih 90 minuta revanš-duela završen je sa  1:1.

Povela je Boca Juniors u finišu prvog poluvremena, odnosno u 44. minuti, kada je sve dobro uradio a zatim i pogodio Benedetto.

Formalni gost u ovom duelu je prednost čuvao do 68. minute, a onda igrači River Plate preko Pratta dolaze do poravnanja. Pogotku je prethodila fenomenalna akcija i nesebična asistencija Nandeza.

Prva finalna utakmica završena je rezultatom 2:2, a u finalu Copa Libertadoresa ne vrijedi pravilo gola u gostima, pa se u Madridu igralo dodatnih 30 minuta.

Na samom startu prvog produžetka River je stekao brojčanu nadmoć na terenu. U tome im je pomogao Barrios, koji je zbog neopreznog starta zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

River Plate u drugom produžetku, u 108. minuti meča dolazi do prednosti preko  Quintera.

Boca je do kraja pokušala izjednačiti rezultat i izboriti penale, ali nije uspjela. U 120 minuti stativa je spasila River Plate, a nakon jedne kontre River dolazi i do trećeg gola i titule. Boca Juniors je ostala na šest osvojenih naslova Copa Libertadoresa.

Izvor:   Faktor

Faktor pratite putem aplikacija za Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook i Twitter. Zabranjeno je prenošenje sadržaja bez odobrenja redakcije. Kontaktirajte nas na [email protected]