Prijateljski duel
Drugi trijumf u Antaliji: Sloboda bolja od moskovskog Torpeda
Sloboda je u drugom prijateljskom susretu na pripremama u Antaliji zabilježila i drugu pobjedu nakon što je s 2:1 savladala moskovski Torpedo
03.02.2020. u 16:49

Gradimir Crnogorac je od prve minute na teren poslao sastav: Golubović, Livančić, Beganović, Stojanović, Uzelac, Hajdarević, Herić, Maksimović, Mujagić, Ristić i Amer Bekić.

Tuzlaci su poveli već na samom startu utakmice. Amer Bekić se najbolje snašao u kaznenom prostoru i glavom pogodio za prednost "crveno-crnih".

Prednost Slobode trajala je svega sedam minuta, a za izjednačenje pogodio je Gordoshenko.

U novo vodstvo tuzlanski premijerligaš je stigao u finišu prvog poluvremena. Prekid je ponovo bio koban za ruski tim, a šesnaestercu se najbolje snašao Dušan Ristić i pogodio za 2:1.

Drugoplasirani tim drugog ranga ruskog fudbala u nastavku je pokušavao izbjeći poraz, no rezultat je ostao onaj iz finiša prvog dijela igre.

Za izabranike Gradimira Crnogorca ovo je bila druga prijateljska utakmica i druga pobjeda na pripremama u Antaliji. U prvoj su golom Saše Maksimovića porazili rumunsku Concordiju sa 1:0.