Slavlje na Koševu
Dupla kruna: Sarajevo novi prvak Bosne i Hercegovine
Sarajevo je u pretposljednjem kolu savladalo na Koševu Zvijezdu 09 rezultatom 4:0
18.05.2019. u 18:49

Fudbalski klub Sarajevo prvi put u historiji stigao je do duple krune. Nakon osvajanja Kupa BiH, Bordo sastav je došao do naslova prvaka naše države, čime je prekinuta trogodišnja dominacija Zrinjskog.

Sarajevo je u pretposljednjem kolu savladalo na Koševu Zvijezdu 09 rezultatom 4:0 u sjajnoj atmosferi, pred oko 15.000 navijača, čime je sačuvao tri boda prednosti u odnosu na Zrinjski.

Gosti su odlijevali do 25. minute, a onda erupcija oduševljenja na najvećem bh stadionu. Mrežu Zvijezde zatresao je Rahmanović. Tuzlak je sjajno skočio nakon centaršuta Kapića i glavom pospremio loptu u mrežu.

Nije se slavlje na Koševu ni stišalo, a već je bilo 2:0. Fenomenalno je podio Hebibović, nakon čega je počela šampionska pjesma na Koševu.

Zvijezda se raspala nakon drugog pogotka, što su domaći itekako znali iskoristiti.

U 33. minuti Mersudin Ahmetović postiže 14. pogodak u sezoni za 3:0, a napadač Sarajeva je u 44. minuti asistirao Velkoskom za 4:0. Makedonac je odigrao jubilarnu 150. utakmicu u Bordo dresu.

U drugom dijelu šansi je bilo na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao.

Za Bordo sastav ovo je treća titula u Premijer ligi BiH, a drugu kao trener sa Sarajevom osvojio je Husref Musemić.

Sarajlije u posljednjem kolu gostuju kod GOŠK-a, poslije čega slijedi kratki odmor i pripreme za kvalifikacione mečeve u Ligi prvaka.