Serie A
Džeko izborio penal, Derby della Capitale završio bez pobjednika
U prvih pola sata okvir gola tresao se pet puta
01.09.2019. u 19:56

Lazio i Roma podijeli su bodove u 173. rimskom derbiju odigranom na Olimpicu. Duel je završen rezultatom 1:1.

Pravo je čudo što je u prvom poluvremenu viđen samo jedan pogodak. Do vodstva je stigla Roma preko Aleksandra Kolarova koji je pogodio sa bijele tačke u 17. minuti. Penal je izborio Edin Džeko.

Zanimljivo, u prvih pola sata okvir gola tresao se pet puta. Tri puta su stativu pogađali fudbaleri Lazija, a dva puta fudbaleri Rome, što se u Serie A nije desilo još od sezone 2004/05.

Roma je u drugom poluvremenu odlučila da čuva svoj gol, što se Vučici osvetilo u 59. minuti. Lazio je bolju igru krunisao pogotkom Alberta.

Mogli su Nebeskoplavi do potpunog preokreta, ali prečka je zaustavila Parola u 87. minuti