Puni plijen
Džeko izborio penal u teško ostvarenoj pobjedi Rome
Koray Gunter je u šesnaestercu Verone oborio Edina Džeko, a sudija Marco Guida pokazao je na bijelu tačku
01.12.2019. u 22:45

Fudbaleri Rome ostvarili su pobjedu na gostovanju kod Verone u 14. kolu Serie A. Vučica je slavila sa 3:1.

Roma je povela u 17. minuti preko Kluiverta koji je iskoristio odlično proigravanje Pellegrinija.

Slavlje Vučice trajalo je svega četiri minute. U 21. minuti rezultat je poravnao Faraoni.

Verona je poslije toga bila i bolji protivnik na travnjaku natopljenom od kiše koja je neprestano padala.

Čak su domaći i postigli gol za preokret, ali on je poništen nakon dugih konsultacija VAR-a.

Ključni momenat utakmice viđen je u 44. minuti. Koray Gunter je u šesnaestercu Verone oborio Edina Džeko, a sudija Marco Guida pokazao je na bijelu tačku. Loptu je na bijelu tačku namjestio Diego Perotti i sigurno pogodio.

Rezultat se nije mijenjao do treće minute sudijske nadoknade kada Mkhitaryan u jeku napada Verone postavlja konačan rezultat meča.

Edin Džeko je zamijenjen u 86. minuti.

Roma je sada četvrta na tabeli sa dva boda zaostatka za trećeplasiranim Laziom i devet bodova manje od vodećeg Intera. Upravo će Džeko i društvo u narednom kolu u goste kod lidera na tabeli.