Liga prvaka
Džeko promašio tri dobre prilike protiv CSKA, Roma povela iz ofsajda!
Roma je drugi pogodak postigla iz ofsajda. Cristante je šutirao, a Džeko dodirnuo loptu koja je stigla do strijelca Pellegrinija
07.11.2018. u 20:26

Fudbaleri Rome vode sa 2:1 u duelu 4. kola Lige evropskih prvaka na gostovanju kod CSKA u Moskvi.

Manolas je u 4. minuti doveo goste u vodstvo, izjednačio je Sigurdsson u 50, a u narednih deset minuta vidjeli smo još dva uzbuđenja. Prvo je Magnusson u 56. minuti dobio drugi žuti karton, a gosti su brojčanu prednost iskoristili tri minute kasnije kada je Pellegrini pogodio za 1:2.

Naš Edin Džeko igra od prve minute i imao je nekoliko odličnih prilika. U prvom poluvremenu iz neposredne blizine loptu je zapucao preko gola.

Na otvaranju drugog dijela njegov udarac je izblokiran, a potom je iz dobre prilike slabo šutirao, pa je Akinfeev bez problema zaustavio njegov pokušaj.

Inače, Roma je drugi pogodak postigla iz ofsajda. Cristante je šutirao, a Džeko dodirnuo loptu koja je stigla do Pellegrinija. Strijelac gola u tom trenutku bio je u nedozvoljenoj poziciji, ali su sudije priznale pogodak.