Ženeva
Džumhur zakazao duel s Wawrinkom
Trenutno 108. igrač s ATP liste poveo je s 1:0 u setovima nakon što je bio bolji u tie-breku, no u naredna dva slavio je bh. teniser
21.05.2019. u 19:10

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur u meču prvog kola ATP turnira u Ženevi s 2:1 savladao je iskusnog 37-godišnjeg Španca Feliciana Lopeza.

Trenutno 108. igrač s ATP liste poveo je s 1:0 u setovima nakon što je bio bolji u tie-breku.

Džumhur je uzvratio u drugom setu u kojem je poslije 42 minute igre trijumfovao za 6:4, i to zahvaljujući breaku kojeg je napravio u sedmom gemu.

U trećem setu oba tenisera držala su svoj servis iako je bilo prilika za break. Ipak, u jedanaestoj igri Džumi je uspio oduzeti servis protivniku, i to bez izgubljenog poena, što se na kraju potvrdilo kao odlučujući trenutak meča. Napravljeni break potvrdio je u 12. gemu iskoristivši drugu meč-loptu za konačnih 2:1 poslije dva i po sata igre.

Protivnik Džumhuru u narednom krugu ATP turnira u Ženevi vrijednog 524 hiljade eura bit će domaći režiser Stan Wawrinka.