Izbor UEFA
Edin Višća u konkurenciji za igrača sedmice u Evropskoj ligi
Fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća bio je heroj svog Bašakšehira, koji se zahvaljujući goloma Zmaja plasirao u osminu finala Evropske lige.
29.02.2020. u 11:08

VEZANI TEKST - Višći tri gola nedovoljna za mjesto u idealnom timu šesnaestine finala Evropske lige

Gol krilnog fudbalere iz druge minute sudijske nadoknade donio je istanbulskom timu produžetke, a onda je kapiten turskog viceprvaka u 119. minuti pogodio s bijele tačke za pobjedu nad lisanbonskim Sportingom 4:1 i historijski uspjeh Sova.

Zahvaljujući odličnoj partiji Višća se našao među kandidatima za najboljeg igrača Evropske lige u protekloj sedmici. Konkurencija su mu Fredo (Manchester United), Jonathan Calleri (Espanyol) i Kai Havertz (Bayer Leverkusen).

Za bh. reprezentativca možete glasati OVDJE.

Klub čiji dres bivši fudbaler Željezničara nosi od 2011. godine za plamsna u četvrtfinale borit će se sa danskim Kopenhagenom, koji je u šesnaestini finala eliminisao škotski Celtic.