La Liga
Elche prekinuo pobjedničku seriju Real Madrida
Fudbaleri Real Madrida remizirali su na gostovanju kod Elchea u susretu 16. kola španske La Lige, a rezultat je na kraju glasio 1:1.
30.12.2020. u 23:21

Gosti iz španske prijestolnice poveli su golom Luke Modrića u 20. minuti susreta.

Kapiten fudbalske reprezentacije Hrvatske odlično je pogodio glavom sa nekih 11 metara. Iskusni veznjak Reala odlično se snašao između dvojice protivničkih fudbalera nakon što se lopta odbila od prečke poslije silovitog šuta Marca Asensija.

Sedam minuta ranije prečka je takođe spasila Elche, kada je sa ivice šesnaesterca šutirao Marcelo.

Prva zbrka dešavala se na terenu izmeđuz 35. i 38. minute susreta. Glavni sudija je prvo pokazao na bijelu tačku za Real nakon što je jedan od fudbalera Elchea igrao rukom, no nakon što je arbitar Jorge Figueroa Vazquez konsultovao VAR odlučio je promijeniti svoju odluku.

Ako u prvom dijelu nije bilo penala za goste, onda jeste na početku drugog za domaće. Dani Carvajal je krivio penal, a Fidel je bio siguran izvođač najstrožije kazne u 52. minuti susreta.

U nastavku meča skoro da i nije bilo ozbiljnijih prilika, a možda vrijedi izdvojiti šut Lucasa Boya iz 63. minute.

Na kraju je ostalo 1:1, a Elche je ovim remijem prekinuo seriju od pet vezanih pobjeda Kraljeva.

Golove s utakmice Elche - Real Madrid pogledajte OVDJE.