Liga prvaka
Englesko finale u Istanbulu: Chelsea izbacio Real i zakazao duel sa Cityjem
U finalu Lige prvaka u Istanbulu snage će odmjeriti engleski predstavnici Manchester City i Chelsea.
05.05.2021. u 22:55

City je sinoć eliminirao PSG, a londonski tim večeras je na Stamford Bridgeu izbacio Real Madrid zahvaljujući trijumfu rezultatom 2:0.

Prvi meč u Madridu okončan je bez pobjednika (1:1)

Chelsea je pružio odličnu partiju i sasvim zasluženo eliminirao tim koji je 13 puta osvajao pehar Lige prvaka.

Vodeći gol za Chelsea postigao je Werner u 28. minuti. Njemu je ostao lakši dio posla da glavom proslijedi loptu u mrežu nakon što je Havertz uzdrmao prečku.

Real je poslije vodećeg gola Chelsea mogao do izjednačenja preko Benzeme, ali njegov pokušaj glavom u 36. minuti odličnom paradom zaustavlja Mendy.

Chelsea je u drugom poluvremenu stvorio nekoliko izglednih šansi, a najbolje su propustili Havertz i Mount. Mreže su mirovale do 85. minute, a onda Mount postavlja konačnih 2:0.

Za Chelsea će finale u Istanbulu 29. maja biti treće u klupskoj historiji. Klub iz Londona je 2012. godine osvojio Ligu prvaka. Manchester City će prvi put igrati za vrijedan trofej.

Za trenera Chelseaja Thomasa Tuchela ovo će biti drugo uzastopno finale Lige prvaka. Prošle sezone je kao trener PSG-a pretrpio poraz od Bayerna.