Euroliga: Fenerbahče u Beogradu razbio Crvenu zvezdu

Objavljeno: 22.03.18 u 21:17

Košarkaši Fenerbahčea večeras su u Beogradu dvocifrenom prednošću pobijedili Crvenu zvezdu (80:63) u utakmici 28. kola Eurolige, javlja Anadolu agency (AA).

Fener je bio siguran u Beogradu FOTO: AA

Crveno-bijeli su izgubili sve šanse za prolaz dalje nakon poraza od Panatinaikosa u prošlom kolu, dok je prvak Evrope Fenerbahče i pred meč imao sigurno učešće u play-offu zauzimajući drugu poziciju.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 31:40 za Fener, koji je i u drugoj četvrtini sve vrijeme imao prednost, najviše zbog raspoloženog Muhameda, dok je kod Crvene zvezde najviše poena, i to deset, postigao Dilan Enis.

Fener je i u nastavku susreta zadržao prednost, a najzaslužniji za trijumf bio je Muhamed koji je postigao 25 poena.

Prvi susret u sezoni odigran u Turskoj završen je pobjedom domaćina rezultatom 82:56, dok je poslije toga Zvezda u Beogradu slavila sa 75:73.