Fanimo riješio derbi na Koševu, Sarajevo na plus osam
Fudbaleri Sarajeva stigli su do 15. pobjede u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.
03.04.2021. u 18:53

Aktuelni prvak u derbiju 24. kola na Koševu je pobijedio Široki Brijeg rezultatom 1:0, osvetivši se tako Širokobriježanima za nedavni poraz na Pecari, također 1:0.

Meč na Koševu odlučen je golom Matthiasa Fanima, koji je lijepo pogodio s vrha šesnaesterca u sedmoj minuti.

Sarajevo je kontrolisalo igru u prvom dijelu i gosti nisu uspjeli napraviti ništa konkretno u napadu.

U drugom dijelu Bordo tim je imao dobru priliku preko Handžića u 50. minuti, ali njegov udarac glavom poslije centaršuta Pidre otišao je pored gola.

Široki je imao veliku priliku za izjednačenje u 59. minuti preko Jurilja, ali napadač se spetljao i traljavo šutirao.

Miškić je u 71. minuti spriječio Jukića da pogodi u svom prvom dodiru s loptom nakon ulaska u igru, a deset minuta kasnije Široki je mogao do izjednačenja, kada je po desnoj strani probio Ikić i ubacio, a s gol crte intervenisao Hodžić.

Sarajevo sada ima 52 boda, osam više od Širokog Brijega i Borca.

Krupa i Tuzla City remizirali su danas rezultatom 1:1, dok je Sloboda na Tušnju pobijedila Željezničar 1:0.

U petak je Borac trijumfovao na gostovanju kod Radnika 3:1, dok su Mladost i Zrinjski igrali 1:1.