Disciplina 100 metara delfin
Fantastična Lana Pudar osma u svijetu
Lana Pudar, šesnaestogodišnja bosanskohercegovačka plivačica, osvojila je osmo mjesto u finalnoj utrci Svjetskog prvenstva u vodenim sportovima u disciplini 100 metara delfin.
19.06.2022. u 18:18

Najmlađa učesnica finala u Budimpešti plivala je u prvoj stazi, a utrku je završila s vremenom 58.44 sekundi.

Zlatnu medalju osvojila je Torri Huske iz SAD-a (55.64), srebro Francuskinji Marie Wattel (56.14), a bronza Kineskinji Yufei Zhang (56.41).

Plasmanom u finale fantastična Lana Pudar napravila je ogroman upsjeh, a jučerašnji nastup u polufinalu s vremenom 57.67 ubjedljivo je najbolji rezultat u historiji bh. plivnja.

Bh. plivačicu na SP-u u Mađarskoj čekaju još nastupi u disciplinama 200 metara delfin (21. juni) i 50 metara delfin (23. juni).

Lana Pudar u Mađarskoj debituje na Svjetskom prvenstvu u velikim (pedesetmetarskim) bazenima.