Kvalifikacije za EURO
Favoriti bez greške, "zakuhalo se" u grupama E i G
Slovenija je u najzanimljivijem meču grupe G pobijedila Izrael sa 3:2 golom Verbiča u 91. minuti i zasjela na drugo mjesto na tabeli
09.09.2019. u 22:42

Favoriti su prošli neokrznuto u večerašnjim mečevima kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. U grupi C do pobjeda su stigli Holandija i Njemačka.

Holanđani su ostvarili visok trijumf kod Estonije sa 4:0, dok je Njemačka kao gost pobijedila Sjerevernu Irsku sa 2:0.

Slovačka se vratila u igru za plasman na EP gostujućom pobjedom protiv Mađarske rezultatom 2:1.

Hrvatska je ranije u grupi odigrala samo 1:1 kod Azerbejdžana.

Slovenija je u najzanimljivijem meču grupe G pobijedila Izrael sa 3:2 golom Verbiča u 91. minuti i zasjela na drugo mjesto na tabeli. Poljska i Austrija su odigrali duel bez pogodaka, dok je Sjeverna Makedonija bila sigurna na gostovanju kod Latvije (0:2).

Belgija je u grupi I kao gost razbila Škotsku sa 4:0, a identičnim rezultatom je Kipar bio uspješniji od San Marina.

Rusija je na domaćem terenu sa minimalnih 1:0 pobijedila Kazahstan.