Drama u Melbourneu
Federer u polufinalu, spasio sedam meč lopti protiv 100. igrača svijeta
Roger Federer plasirao se u polufinale Australian Open nakon što je poslije velike drame s 3:2 u setovima savladao Tennysa Sandgrena.
28.01.2020. u 08:47

Prvi set švicarski teniser je riješio sa 6:3 u svoju korist poslije 35 minuta igre, no Sandgren se revanširao skoro na indentičan način. Stoti igrač s ATP ranking-liste u drugom setu slavio je sa 6:2.

Identičnim rezultatom u trećem setu 28-godišnji Amerikanac je stigao do preokreta i poveo s 2:1 u setovima.

Prava drama viđena je u četvrtom setu u kojem je Sandgren nije uspio iskoristiti sedam lopti. Tri od sedam meč lopti svog protivnika Federer je uspio spasiti u desetom gemu, a zatim još četiri u tie-breku koji mu je na kraju pripao sa 10:8 za izjednačenje na 2:2.

Gubitak četvrtog seta kao da je psihički slomio Sandgrena pa je Federer u petom setu slavio sa 6:3 za konačnih 3:2.

U drugom četvrtfinalu koje je na rasporedu danas sastaju se Novak Đoković i Miloš Raonić.