Trener Rome
Fonseca mijenjao sastav u odnosu na Bolognu, debitant od prve minute
Portugalski stručnjak na klupi Rome Paulo Fonseca napravio je nekoliko izmjena pred večerašnji susret
25.09.2019. u 18:08

Nakon što su za vikend golom Edina Džeke u sudijskoj nadoknadi slavili s 2:1 u gostima kod Bologne, fudbaleri Rome danas će u petom kolu Serie A na Olimpicu ugostiti Atalantu.

Paulo Fonseca napravio je nekoliko izmjena pred večerašnji susret, no kapiten Zmajeva Edin Džeko predvodit će napada Vučice i na ovom susretu. U sastavu nema Mancinija, koji je na stadionu Renato Dall'Ara zaradio isključenje, a umjesto njega će od prve minute zaigrati Chris Smalling. Defanzivcu koji je stigao na posudbu iz Manchester Uniteda ovo će ujedno biti debi za novi tim.

U sastavu nema ni Henrikha Mkhitaryana, a prednost u odnosu na njega od prve minute dobio je mladi Nicolo Zaniolo.

Dijamant će tako imati priliku da dodatno popravi svoj golgeterski učinak. U dosadašnjem dijelu sezone Džeko je postigao četiri gola, od čega tri u Serie A.