Okršaj u grupi smrti
Francuzima poništena dva pogotka, autogol Hummelsa presudio Njemačkoj
Fudbalska reprezentacija Francuske u Minhenu je nadigrala Njemačku u derbiju prvog kola grupe F, po mnogima grupe smrti Evropskog prvenstva.
15.06.2021. u 22:55

Aktuelni svjetski prvak slavio je rezultatom 1:0.

Detalj kojie je prelomio susret viđen je u 20. minuti. Autogol je postigao Mats Hummels. Lucas Hernandez je ubacio s lijeve strane, a defanzivac Njemačke nespretno zakucao loptu pod prečku.

Nijemci su mogli izjednačiti preko Gundogana u 28. minuti, a veznjak je s 11 metara šutirao pored gola.

U 52. minuti Rabiot je zatresao stativu, a dvije minute kasnije Gnabry je imao najbolju šansu na utakmici za Njemačku, ali je slabo zahvatio loptu koja je otišla iznad prečke.

U 67. minuti Mbappeu je opravdano poništen gol zbog ofsajda, a u 85. i Benzemi koji je matirao Neuera, ali je poslije pregleda snimka utvrđeno da je asistent Mbappe bio u nedozvoljenoj poziciji.

Ranije je u grupi F Portugal na dupke punoj Puškaš Areni u Budimpešti savladao Mađarsku 3:0.

U narednom kolu sastaju se Portugal - Njemačka, Mađarska - Francuska.