Bundesliga
Freiburg slavio četvrti put uzastopno, Demirović dao veliki doprinos
Mladi bosanskohercegovački golgeter Ermedin Demirović igra sve bolje u dresu Freiburga.
02.01.2021. u 17:26

Danas je njegov tim slavio na gostovanju kod Hoffenheima rezultatom 3:1 i stigao do četvrtog vezanog trijumfa u Bundesligi.

Demirović je spakovao asistenciju za vodeći gol svog tima koji je postigao Santamarija u sedmoj minuti. U 34. minuti bilo je 0:2, kada je sa bijele tačke precizan bio Grifo, a u 42. minuti Kasim je postigao autogol za uvjerljivo vodstvo Freibuga. Defanzivac Hoffenheima nes(p)retno je pogodio vlastitu mrežu poslije ubacivanja Demirovića sa desne strane.

Hoffenheim je u 58. minuti uspio samo postići počasni pogodak preko Beboua i tako ublažiti poraz.