Kvalifikacije za EP
Furiozan start: Reprezentacija BiH razbila Moldaviju
Narednu utakmicu mlade bh. nade igraju 28. septembra protiv Finske
25.09.2019. u 13:53

Kadetska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom je otvorila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo kojima je domaćin Finska. Bh. tim je u prvom kolu grupe 11 razbio vršnjake iz Moldavije rezultatom 3:0.

Prva dva pogotka na meču postigao je Denis Alijagić. Mladi fudbaler praške Sparte načeo je mrežu Moldavije iz penala u 28. minuti, a na 2:0 povisio je pogotkom u 49. minuti.

Konačnih 3:0 postavio je Amar Musić, član sarajevskog Željezničara u 69. minuti.

U grupi 11 još se nalaze Češka i domaćin kvalifikacija, selekcija Finske. Narednu utakmicu mlade bh. nade igraju 28. septembra protiv Finske.

Dvije najbolje prvoplasirane ekipe iz svake grupe, zajedno s četiri najbolje trećeplasirane selekcijae igrat će u Elitnom krugu kvalifikacija u martu 2020.