Iskusni lijevi bek
Godine su samo broj, klasa je vječna: EHF odao poštovanje Nikoli Prci
Iskusni 39-godišnji lijevi bek rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Nikola Prce i u večerašnjem porazu naše selekcije na gostovanju kod Njemačke (25:21) potvrdio je da su godine samo broj.
05.11.2020. u 18:35

VEZANI TEKST - Pokazali veliko srce: Rukometni Zmajevi namučili favorizovanu Njemačku

Da je klasa vječna njemačka odbrana osjetila je u prvih 30 minuta susreta prvog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u kojem je Nikola postigao šest od svojih ukupno osam golova u večerašnjem duelu koji se igrao pred praznim tribinama dvorane u Dusseldorfu.

Iako u EHF-u kroz historiju nemaju mnogo simpatija prema bh. rukometu, što najbolje opisuje i posljednja "odbijenica" za odgodu mečeva protiv Njemačke i Austrije, administratori društvenih mreža EHF-a morali su odati poštovanje sjajnim Prci.

- Nikola Prce pravi pustoš u odbrani Njemačke, postigavši šest golova u prvih 30 minuta - napisala je zvanična stranica EHF-a za Evropsko prvenstvo.