Gol Stipe Markovića spasio Široki Brijeg od poraza

Objavljeno: 12.07.18 u 21:42

Fudbaleri Širokog Brijega u prvom susretu prvog pretkola Evropske lige remizirali su pred svojim navijačima sa slovenskim Domžalama odigravši 2:2.

Slovenci su bili bolji tim na otvaranju meča i na pravi način su iskoristili prilike koje su imali. Već u 12. minuti Lovro Bizjak je pogodio za 0:1 poslije asistencije Adama Gnezde Čerina.

Četrnaest minuta kasnije gosti su udvostručili svoju prednost. Ovoga puta Bizjak je bio u ulozi asistenta, a hrvatski internacionalac Dario Melnjak bio je strijelac za 0:2.

VEZANI TEKST - Dok Vatreni "pale" u Rusiji: Mamić na Pecari sa šalom Širokog Brijega

Ekipa u kojoj je od prve minute zaigrao nekašnji bh. reprezentativac Senijad Ibričić na poluvrijeme je otišla sa dva gola prednosti.

Početak drugog dijela igre pripao je domaćim fudbalerima. Poslije nepune dvije minute igre sastav sa Pecare uspio je smanjiti na 1:2, a srtrijelac gola za tim sa Pecare bio je Tomislav Turčin. Lopta je poslije jednog lošijeg odigravanja veznog reda Domžala stiga do Turčina, koji ju je sjajnim potezom prebacio preko odbrambenog igrača gostiju, a potom rutinski matirao čuvara mreže slovenskog tima.

Pogodak na startu drugih 45 minuta bio je vjetar u leđa bh. predstavniku. Ipak, sve do finiša meča, Širokobriježani su bili u zaostatku.

Ipak, sedam minuta prije kraja utakmice ekipa Borisa Pavića totalno je anulirala prednost gostiju i to zahvaljujući pogotku Stipe Markovića za 2:2, što je na kraju bio i konačan rezultat.

Bivši bh. reprezentativac Senijad Ibričić odigrao cijeli meč u dresu Domžala, čiji je bio ponajbolji igrač u prošloj sezoni.

Uzimajući u obzir to da su Širokobriježani poslije samo 26 minuta utakmice bili u zaostatku od dva gola, remi na kraju i nije loš, no zbog golova u gostima prednost u revanšu, koji se igra za sedam dana, imat će Domžale.

Široki Brijeg - Domžale 2:2 (0:2)

Stadion: Pecara. Gledalaca: 2.000. Sudija: Petr Ardeleanu (Češka Republika). Žuti kartoni: Ćorluka, Matić (Široki Brijeg), Bizjak, Ibraimi (Domžale). Strijelci: 0:1 - Bizjak (12), 0:2 - Melnjak (26), 1:2 - Turčin (47), 2:2 - Marković (84).

Široki Brijeg: Bilobrk, Ćorluka, Kovačić, Barišić, Kvesić (od 46. Čabraja), Begonja, Matić, Turčin (od 85. Eliomar), Marić (od 61. Vukoja), Marković, Bagarić. Trener: Boris Pavić.

Domžale: Milić, Širok, Dobrovoljc, Klemenčić, Melnjak, Ibraimi (od 85. Žužek), Ibričić, Husmani, Gnezda Čerin, Nicholson (od 76. Mujan), Bizjak (od 90+1. Haljeta). Trener: Simon Rožman.