Serie A
Golčina Dybale i "nebeski skok" Ronalda za trijumf Stare dame
Pobjedu Stare dame obilježili su sjajni golovi Paula Dybale i Cristiana Ronalda
18.12.2019. u 20:53

Juventus je slavio sa 2:1 u duelu 17. kola Serie A protiv Sampdorije u Genovi i pobjegao Interu na plus tri.

Pobjedu Stare dame obilježili su sjajni golovi Paula Dybale i Cristiana Ronalda. Zanimljivo, dvostruki asistenz bio je Alex Sandro.

Poveo je Juventus preko Dybale u 19. minuti. Sjajno je Argentinac uhvatio volej nakon centaršuta Alexa Sandra i pospremio loptu u mrežu. Bio mu je ovo peti gol u sezoni.

Alex Sandro je "krivac" što je Sampdorija stigla do izjednačenja. Izgubio je jednu loptu. što su domaći iskoristili i u 35. minuti preko Caprarija poravnali na 1:1.

Deset minut kasnije viđen je odlučujući gol na meču. Centrirao je Alex Sandro, a sve je odlično pratio Cristiano Ronaldo i nakon nebeskog skoka glavom zatresao mrežu.

Miralem Pjanić je igrao cijeli susret , a u 59. minuti zaradio je žuti karton.

Juve ima 42 boda, tri boda više, ali i utakmicu više od drugoplasiranog Intera.