La Liga
Golman Osasune odbranio Benzemi dva penala za sedam minuta, Real slavio u Pamploni
Golman Osasune odbranio je Benzemi dva penala za sedam minuta, ali je Real ipak slavio u Pamploni.
20.04.2022. u 23:53

Sergio Herrera, golman Osasune, odbranio je golgeteru Real Madrida Karimu Benzemi dva penala u samo sedam minuta, ali to nije bilo dovoljno njegovom timu da izbjegne poraz.

Real je u Pamploni slavio rezultatom 3:1 i tako se dodatno primakao tituli prvaka Španije.

Tri gola postignuta su u prvom poluvremenu. Real je do prednosti došao u 12. minuti preko Alabe, a samo minut poslije Budimir je pogodio za izjednačenje.

Asensio se u 45. minuti upisao u strijelce i vratio Realu suficit.

Imao je Real priliku da ranije riješi meč. Herrera je u 52. minuti odbranio penal Benzemi, a sedam minuta kasnije čuvar mreže domaćih ponovo je zaustavio udarac francuskog napadača s bijele tačke. Benzema je dva puta šutirao u istu stranu, a Herrera ga je oba puta pročitao.

Ipak, to nije bilo dovoljno Osasuni da zaustavi Kraljeve, a na kraju je Lucas u sudijskoj nadoknadi postavio konačan ishod meča.

Prvi Benzemin promašaj s 11 metara možete vidjeti OVDJE, a drugi OVDJE.

Real ima 17 bodova prednosti nad drugoplasiranim Atletico Madridom i 18 nad Barcelonom i Sevillom. Barcelona ima dva, a Sevilla jedan susret manje.